Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia / Dwie wieże / Powrót króla – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
władca pieścieni tom 1-3 pdf

Władca Pierścieni Tom 1-3
J.R.R. Tolkien

Wydawnictwo: Muza
ISBN: 978-83-7758-455-2
Język: Polski
Data wydania: 24 września 2019
Rozmiar pliku: 17 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

Władca Pierścieni Tom 1-3 – OPIS EBOOKA

Ciężko oznajmić, na czym polega sekret czaru wywieranego poprzez “Władcę Pierścieni” i “Hobbit“. Miał na pewno bezspornie C.S Lewis, notując: “Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opowieści jest czymś niezwykle ważnym”. Równie ważka jest rozkosz, jaką odbiorca nabiera z odkrywania złożonego, ale sensownie skonstruowanego uniwersum tej sagi. Ułatwiają to dołączone do książki mapy oraz obszerne dodatki.

Władca Pierścieni” to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat – fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu ponad lat od podstawowego wydania “Władcy Pierścieni” miliony osób na całym świecie uległy temu czemuś.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia / Dwie wieże / Powrót króla e-book J.R.R. Tolkien do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

Prolog 1
W sprawie hobbitów Książka ta w znacznej mierze poświęcona jest hobbitom i z jej kartek czytelnicy dowiedzą się wiele o ich charakterze, a trochę też o ich historii. Dodatkowe in-formacje znaleźć można w wybranych fragmentach Czerwonej Księgi Marchii Zachodniej, ogłoszonych poprzednio pod tytułem Hobbit. Tę wcześniejszą opowieść oparłem na najstarszych rozdziałach Czerwonej Księgi, napisanych przez Bilba, pierwszego hobbita, który zdobył sławę w szerszym świecie; zatytułował on swoje wspomnienia „Tam i z powrotem", ponieważ opowiedział w nich o swojej wyprawie na wschód i o powrocie do domu: ta właśnie przygoda stała się późni-ej powodem wplątania wszystkich hobbitów w doniosłe wypadki Trzeciej Ery opisane w niniejszej książce.

Wielu czytelników zechce może jednak dowiedzieć się więcej o tym godnym uwagi ludzie już na samym początku tej opowieści, niektórzy zaś mogą nie posiadać poprzedniej książki. Dla nich właśnie zamieszczam tu kilka uwag dotyczących ważniejszych spraw zaczerpniętych z zachowanych źródeł traktujących o hobbitach; przypominam też pokrótce przebieg wcześniejszej wyprawy.

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii