Sztuka kochania – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Sztuka kochania ebook

Sztuka kochania
Michalina Wisłocka

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-83-268-1931-5
Język: Polski
Data wydania: 5 listopada 2016
Rozmiar pliku: 4,5 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

SZTUKA KOCHANIA – OPIS EBOOKA

Kultowy poradnik dla dwoje umiejętność kochania czyli pierwsze w Polsce nieocenzurowane wydanie książki, w której dokładnie opisane jest nasze podejście do miłości oraz wspólnego pożycia.

Pisarka była osobą bardzo charakterystyczną, niecodzienną, nietuzinkową. Wywoływała wiele konfliktów, szeroko propagowała antykoncepcję i nakłaniała do zmiany zwyczajów, podejścia seksualności. Autorka na pewno wprowadziła wielkie zmiany w życiu męsko-damskim Polaków, stąd przydomek rewolucjonistki miłosnej. Prowadziła także gabinet psychologiczny, gdzie uczyła odpowiedzialności, sympatii, a także leczyła problemy z erekcją oraz znacznie większą gamą podobnych zawikłań.

Książka nie jest receptą na miłość, nie uczy także technik łóżkowych lecz piękna, które kryje się pod tym słowem, a dokładniej serdeczności, przyjaźni oraz harmonii międzyludzkiej, która jest tak ważna aby utrzymać stałe i odwzajemnione uczucie.

Ebook opisuje jak przebiegać ma wstęp naszego życia erotycznego, odbiorca odszuka tutaj wiele ciekawych fragmentów, zabaw oraz wiele na temat utożsamienia się z drugą połową, kultury uczuć. Krótko mówiąc książka uczy nas, że kochanie to sztuka, którą trzeba ciągle pielęgnować.

Sztuka kochania e-book Michalina Wisłocka do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

***
Moja książka powstała w roku 1974, w wyniku piętnastoletniej pracy lekarskiej – naukowej oraz społeczno-publicystycznej. Wykorzystałam w niej doświadczenia płynące z rozmów z pacjentami oraz z lektury mnóstwa listów przychodzących do Poradni Korespondencyjnej Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa i do miesięcznika „Zdrowie”; przez wiele lat odpowiadałam na te listy. Wykorzystałam też materiały i wnioski z dyskusji prasowych, w których wojowałam uparcie o kulturę uczuć i seksu.
Oczywiście w ogromnej większości udzielałam porad kobietom, co wynika z mojej specjalności podstawowej, jaką jest ginekologia, i stąd też książka mówi przede wszystkim o kobietach, chociaż przeznaczona jest dla obojga. Nie sądzę jednak, żeby to nastawienie było ujemną stroną książki, ponieważ w moim przekonaniu w kobiecych rękach leży kształt miłości i kultura życia uczuciowego rodziny.
Na koniec trochę o historii książki – bo ma ona swoją historię, i to niemałą. Przed pierwszym wydaniem w roku 1976, przesiedziała przez prawie cztery lata za kratkami w „Białym Domu”, uznana za zbyt gorszącą, pomimo wielkich starań cenzury, żeby ją „uskromnić”. Między innymi – czterokrotnie zmniejszano rysunki pozycji przy stosunku (pierwsze w Polsce, jakie ukazały się drukiem), aż osiągnęły wielkość znaczka pocztowego.
Ukazała się z „przyzwoitą” ślubną parą na okładce dzięki nowemu dyrektorowi Łukaszowi Szymańskiemu, który pojawił się w „Iskrach” i jak Cezar pod hasłem Veni, vidi, vici, wyzwolił książkę z zamknięcia. Od tego czasu, w siedmiu kolejnych nakładach i dodrukach, przekroczyła trzy miliony egzemplarzy. A ile wyszło w kserokopiach, nie da się zliczyć. Tłumaczona była w Ameryce, Czechosłowacji, Bułgarii, Rumunii, w Rosji w wielomilionowych nakładach i ostatnio w Chinach, chociaż kultura seksualna jest tam co najmniej o cztery tysiące lat starsza od naszej.
W obecnym wydaniu uzupełniłam znacznie rozdział Zmysł słuchu, dodając teksty historyczne o mowie miłosnej. Ponadto dodałam opisy rozmaitych gier i zabaw erotycznych w wodzie i na wakacjach oraz metody rozwiązywania problemów głodu seksualnego w życiu ludzi samotnych. Zmieniłam także rozdział o antykoncepcji, dodając nowe metody regulacji urodzin, które pojawiły się na świecie w ciągu ostatnich dwudziestu lat.
Mam nadzieję, że rozważania zawarte w obecnym wydaniu książki pozwolą trzeciemu już pokoleniu młodych małżeństw rozwiązać trudności oraz konflikty, z którymi nie potrafią sobie same poradzić. Pragnę, aby Sztuka kochania nadal odgrywała rolę doświadczonego przyjaciela kochających się par i wprowadziła do ich dnia powszedniego wiele radości.

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii