Smog w Polsce – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Smog w polsce ebook pdf

Smog w Polsce
Piotr Kleczkowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 978-83-01-20962-9
Język: Polski
Rok wydania: 2019
Rozmiar pliku: 8,6 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny


SMOG W POLSCE – OPIS EBOOKA

Odór smogu unoszący się w powietrzu, podobny do tego z kotłowni lub silnika diesla. Nie ma chyba osoby, która by go nie znała, a mimo to wiedza o zanieczyszczeniu powietrza jest wciąż zbyt mała.

W tym utworze Autor przedstawia wszystkie ważne aspekty dotyczące smogu. Podaje powody, z których się bierze, rodzaje zanieczyszczeń, jakie zagrażają cywilizacji, a także stan powietrza w Polsce. W publikacji zawarte są również sposoby ograniczenia smogu, zarówno techniczne, jak i prawno-administracyjne z uwzględnieniem kosztów wprowadzenia odrębnych metod oraz obserwacją ich skuteczności.

Książka adresowana jest do pracowników sektora ochrony środowiska, pracowników administracji rządowej, działaczy ekologicznych, studentów, jak i pozostałych zainteresowanych osób.

Smog w Polsce e-book Piotr Kleczkowski do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobiEbookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

Wstęp

Wszyscy znamy ten zapach: duszący, jak z kotłowni, lub słodkawo-mdły z rur wydechowych diesli. Zanieczyszczenia powietrza, zwane potocznie smogiem, to najpoważniejszy problem cywilizacyjny współczesnej Polski.

Smog jest tematem gorącej debaty publicznej, w której równie ostro ścierają się poglądy dotyczące przyczyn tego zjawiska, jak i sposobów jego eliminacji. Po latach zaniedbań poczyniono już pierwsze kroki ku poprawie sytuacji, jednak postępujemy w tempie, które pozostawi u nas smog jeszcze na długie lata. Jako społeczeństwo nie możemy sobie na to pozwolić. Smog ma wyjątkowo podstępną cechę – atakuje nasze dzieci znacznie ostrzej niż nas, ludzi dorosłych. Jego dzisiejsze działanie będzie odczuwało następne pokolenie, nawet jeżeli smog do tego czasu pokonamy.

Niniejsza książka nie jest typową książką naukową. Jest to tekst o problemie smogu, który starałem się opisać tak, aby stał się przystępny dla możliwie największego kręgu odbiorców.

Nie jest to też książka popularnonaukowa. Zawiera ona dużo szczegółowych informacji ze wskazaniem źródeł. Starałem się, aby był to tekst obiektywny i rzeczowy, z konkretnym opisem zjawisk i danymi liczbowymi. Niektórzy Czytelnicy mogą odczuwać przeładowanie informacją, ale taki właśnie był zamysł – autor informacji dostarcza, a Czytelnik wybiera z nich te, które go interesują.

Zagadnienie smogu starałem się przedstawić jak najszerzej. Problem zanieczyszczeń powietrza jest wybitnie interdyscyplinarny. Czytelnik znajdzie tu ważne dla zrozumienia problemu smogu informacje z wielu dziedzin, od fizyki atmosfery po ekonomię.

Książka ta jest przydatna zarówno dla Czytelników, którzy poszukują wiedzy o zanieczyszczeniach powietrza w swojej pracy zawodowej – pracowników administracji różnego szczebla, przedstawicieli społeczeństwa w organach wybieralnych, studentów, inżynierów ochrony środowiska – jak i dla wszystkich, którzy problemem smogu po prostu się interesują. Tak jednych, jak i drugich mogę zapewnić, że znajdą tu odpowiedzi na wiele pytań, których gdzie indziej nie znajdowali.

Ostatni rozdział zawiera konkretne propozycje, jak szybko ograniczyć smog w Polsce. Niekoniecznie są tam dobre wiadomości. Smogu w Polsce nie zlikwiduje najmądrzejszy nawet rząd. Musimy to zrobić wszyscy, wielkim i solidarnym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym, zarówno rząd, jak i samorządy, obywatele i przedsiębiorcy.

Author : Admin-Heoth

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.