Odzyskanie Czasu – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Odzyskanie czasu ebook do pobrania

Odzyskanie czasu
Bao Shu

Wydawnictwo: Rebis
Tłumacz: Andrzej Jankowski
ISBN: 978-83-8188-744-1
Język: Polski
Data wydania: 20 maja 2020
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny


ODZYSKANIE CZASU – OPIS EBOOKA

Nawrót do bestsellerowej książki Problemu trzech ciał Cixina Liu

W pojeździe kosmicznym ulokowany został zamrożony Umysł Yun Tianminga. Statek ten następnie wysłano na terytorium floty trisolariańskiej. Desperacki plan, którego szanse na powodzenie były niemalże zerowe miał na celu ożywienie człowieka przez obcą cywilizację. Następnie Tianming miał zdobywać informację, które z kolei miał przesłać na ziemie. Wszystko się udało, ale niestety wcześniej Yun zdradził ziemie.

Mineło setki a nawet tysiące lat na zesłaniu Tianminga, który wreszcie będzie mógł naprawić swoje błędy. Twór którego wszyscy nazywają duchem, angażuje go w celu pomocy w walce z przeciwnikiem, który stanowi niebezpieczeństwo dla całego wszechświata. Mężczyzna przyjmuję propozycję, aczkolwiek tym razem nie chcę uczestniczyć jedynie jako zwykły pionek. Ponieważ jego rehabilitacją będzie właśnie ocalenie ziemi!

Książka Bao Shu, która została wydana za zgodą Cixina Liu powiększa niesamowity świat ukazany przez trylogię “Wspomnienie o przeszłości Ziemi“. Zobaczysz czemu świat nazywany jest “ciemnym lasem” i odkryjesz jak Trisolarianie wyglądają naprawdę.

Wiele słynnych osób takich jak Barack Obama, David Brin, a nawet New Yotk Times wypowiedziało się na temat trylogii w sposób pozytywny i polecający.

Odzyskanie Czasu e-book Bao Shu do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobiEbookland.pl

Pobierz eBook

FRAGEMNT EBOOKA

***
Dawno, dawno temu w innej galaktyce…

Gwiazdy wciąż świeciły jasno, galaktyka wciąż wirowała jak potężna rzeka, a za każdym słońcem wciąż kryły się niezliczone formy życia, oddzielone od siebie bezmiarem kosmosu. Chowały się w odległych zakamarkach galaktyki, powstawały, rozwijały się, walczyły o przetrwanie i zabijały; rytm życia i jęki śmierci wypełniały tę nieznaną galaktykę tak jak wszystkie inne części wszechświata.

Jednak ten stary i rozległy wszechświat zbliżał się do końca swego istnienia.

W sferze o promieniu dziesięciu miliardów lat świetlnych gwiazdy umierały jedna po drugiej w niewyobrażalnym tempie. Znikały cywilizacje, gasły galaktyki… i wszystko wracało do próżni, jakby nigdy nie istniało.

Niezliczone formy życia w tej galaktyce nie wiedziały jeszcze, że wszystkie ich zmagania i porażki, ukrywanie się i zabijanie, straciły znaczenie. W tej części wszechświata miała wkrótce zajść straszna, nieprzewidywana zmiana. Ich byt miał się obrócić w niebyt.

Tę leżącą na uboczu galaktykę oświetlały słabe fotony docierające przez bezkresny mrok przestrzeni kosmicznej z martwych już, odległych o miliardy lat świetlnych innych galaktyk niczym litery bez odbiorców, opisujące minione legendy tych, którzy przeminęli.

Jeden z tych promieni wydobywał się z ledwie zauważalnego zakątka wszechświata zwanego niegdyś „Drogą Mleczną”. Był tak nikły, że nie mogły go dostrzec oczy większości żywych istot, ale niósł niezliczone legendy, które kiedyś poruszały niebo i ziemię, wstrząsały wiarą i rozumem.

Ye Wenjie, Mike Evans, Ding Yi, Frederick Tyler, Zhang Beihai, Bill Hines, Luo Ji, Thomas Wade…

Baza Czerwony Brzeg, Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris, program Wpatrujących się w Ścianę, program Klatka Schodowa, Dzierżyciele Miecza, program Schron…

Te starożytne opowieści pozostawały tak żywe, jakby przedstawione w nich wydarzenia rozegrały się wczoraj; postacie bohaterów i świętych wciąż mrugały między gwiazdozbiorami. Zniknęła jednak wiedza o nich i nie został nikt, kto zauważyłby, że przeminęli. Opadła kurtyna i aktorzy zeszli ze sceny, publiczność rozwiały wiatry, dawno temu runął nawet sam teatr.

Trwało to, aż…

W bezkresnej ciemności kosmosu, w zapomnianym zakątku odległym od jakiejkolwiek gwiazdy, z nicości wyłonił się duch.

Słabe lśnienie gwiazd rysowało kształt z grubsza przypominający stworzenie zwane niegdyś „człowiekiem”. Duch wiedział, że w promieniu miliardów lat świetlnych od tego miejsca nie ma żadnej innej istoty, która mogłaby rozpoznać ludzki kształt. Jego świat i rodzaj, do którego należał, zniknęły bez śladu dawno temu. Ten rodzaj stworzył niegdyś cywilizację, która rozświetliła galaktykę, podbiła miliardy światów, zniszczyła niezliczonych wrogów i stworzyła wspaniałe eposy, ale zatonął w rzece dziejów, która z kolei wpadała do oceanu czasu. Teraz miał wyschnąć nawet ten ocean.

Ale pod koniec wszechświata, w chwili, gdy czas miał przestać płynąć, ten duch uparcie pragnął nadal pisać opowieść, która już się zakończyła.

Author : Admin-Heoth

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.