Miłość czyni dobrym – eBook (PDF,EPUB,MOBI)

 
miłość czyni dobrym pdf do pobrania ebook

Miłość czyni dobrym
Katarzyna Bonda

Wydawnictwo: Muza
ISBN: 978-83-287-1553-0
Seria: Wiara, nadzieja, miłość
Język: Polski
Data wydania: 25 listopada 2020
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny


Miłość czyni dobrym – OPIS EBOOKA

Niegodziwość, na którą sobie pozwalają, prawie w ogóle nie różni się od krwawych zbrodni. Powoduje ona cierpienie i bezpowrotnie niszczy ludzkie życie. Pomimo tego w tych kłamcach jest także coś co nas zaciekawia i przyciąga jak magnes. To właśnie bezwzględnego kłamcę i oszusta, aczkolwiek i genialnego postanowiła opisać Katarzyna Bonda w swojej najnowszej historii “Miłość czyni Dobrym”. Mężczyźnie z łatwością przychodzi manipulacja każdym, kto stanie na jego drodze. Zaczynając od specjalistów finansowych, aż do kochających go kobiet.

Skalski chciałby żyć w dużym luksusie i mieć naprawdę pokaźną sumę pieniędzy. Dlatego podczas poszukiwania łatwych pieniędzy decyduję się zejść na drogę przestępczości. Z tego powodu został bezwzględnym oszustem. Właśnie od tej chwili jego życie stało się niekończącym kłamstwem i intrygą, które niszczy nie jedno życie.

Gabrysia, czyli pracownica banku jest zauroczona w Danielu i została pierwszą jego pierwszą ofiarą. To dzięki niej, Skalski dowiedział się, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. Dzięki Gabrysie, poznał także słabe punkty zabezpieczeń papierów wartościowych. Na początku oszust zaczyna okradać przedstawicieli firm handlowych, po czym podejmuje działania na skalę międzynarodową. Obracając milionami dolarów, przenosi się on do Londynu. Gdzie zaczyna budować swoją markę finansisty i maklera. W związku z tym wokół niego zaczynają się pojawiać liczni fałszerze i oszuści. Daniel sprytnie wraz z nimi i przeciwko nim tworzy kilka intryg, które pomnażają jego dobytek.

Miłość czyni dobrym ebook Katarzyna Bonda do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobiEbookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

Gruby Irek zginął od jednej kuli w głowę w Wigilię Bożego Narodzenia tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego siódmego roku. Snajper trafił gangstera, gdy ten wyszedł ze zgierskiej pizzerii, gdzie urządził świąteczną kolację, by pogodzić zwaśnione towarzystwo, którym dowodził. Do tej pory szef łódzkiej bandy nie ruszał się na krok bez ochroniarzy, naładowanej broni i kamizelki kuloodpornej. Tego dnia swój oręż zostawił za stołem wraz z prezentem od Taty – swojego doradcy i prawej ręki. Dedykacja w książce, którą Tato vel Materac podarował mocodawcy, brzmiała: „Przeczytać z uwagą”. Gruby Irek nie zdążył, ale też wiadomość nie była przeznaczona dla trupa. To żywi mieli wyzbyć się wątpliwości, kto stoi za zamachem stanu i komu będą teraz służyć.
Tato, jak wielu przed nim w tej branży, zaczynał jako cinkciarz i handlarz złotem. Kiedy stanął na szczycie struktury zbudowanej przez Grubego Irka, stał się nadzwyczaj ostrożny. Akcje przeprowadzał rękoma żołnierzy, a jego podpis nie pojawił się na żadnym z dokumentów. Choć był rencistą trzeciej grupy bez prawa do zasiłku, mieszkał w apartamencie wyłożonym marmurem i jedwabiami, a klamki wszystkich drzwi kazał odlać ze szczerego złota. Mówiono, że w bankach, na licznych kontach, miał zdeponowane miliony złotych; gromadził także dzieła sztuki. Jego pasją były jednak książki. Czytał w każdej wolnej chwili.
Za kierownictwa Taty łódzki gang rozrósł się i należał do najlepiej zorganizowanych w kraju. Oprócz bossów i szeregowych gangsterów w strukturach syndykatu działali lekarze, traderzy, urzędnicy państwowi, księgowi, funkcjonariusze Służby Więziennej i wpływowi biznesmeni z koneksjami na wysokich szczeblach. Okrzyknięta „łódzką ośmiornicą” pierwsza polska mafia miała wiele odnóg. Grupa wciąż zabijała i porywała dla okupu, lecz jej specjalnością stały się przestępstwa gospodarcze. Jej członkowie – w naj­lepszym okresie było ich ponad dwustu – często się nie znali. Dzięki temu w momencie wpadki „działu kryminalnego” ci zajmujący się oszustwami i wyłudzeniami mogli działać bez obaw, że zostaną wsypani. Z czasem to oni generowali największe zyski na rzecz gangu. Wkrótce na upranie czekała cała góra forsy.

Zobacz także inne książki z kategorii Kryminał:
Paprocany Paulina Świst
Ekstradycja Remigiusz Mróz
Ryzykowny wybór Emilia Szelest

Author : Admin-Heoth

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.