Harry Potter i Przeklęte Dziecko – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Harry Potter i Przeklęte Dziecko PDF

Harry Potter i Przeklęte Dziecko
J. K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-83-8008-228-1
Język: Polski
Data wydania: 02 października 2019
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

HARRY POTTER I PRZEKLĘTE DZIECKO – OPIS EBOOKA

Nowa część J.K. Rowling jest kolejną powieścią i kontynuacją przygód w magicznym świecie, który stał się bestsellerem wśród dzieci i młodzieży. Ebook ma swoją ekranizacją na scenach teatru. Spektakl został odebrany bardzo ciepło i trafił w czołówkę najchętniej oglądanych tytułów.

Harry Potter odważny czarodziej, którego poznaliśmy w dzieciństwie stał się mężem oraz dorosłym odpowiedzialnym ojcem trójki dzieci, jego życie stało się bardzo spokojne oraz szczęśliwe. Pracuje w Ministerstwie Magii, niestety od jakiegoś czasu sny ukazujące mu tragiczne wspomnienia przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Potter ma także problemy wychowawcze ze swoim synem Albusem Severusem, z którym w żadnym sposób nie potrafi się porozumieć. Chłopak nie jest zadowolony ze swojego dzieciństwa i faktu, że jego ojciec we współczesnym świecie jest sławnym bohaterem.

Młodego czarodzieja podobnie jak Harrego czeka trudne wyzwanie, ponieważ siły zła ponownie próbują dostać się do bram Hogwartu i powoli rozprzestrzeniają się na całym uhierarchizowanym świecie.

Sprawdź także całą serię Harrego Pottera:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci

Harry Potter i Przeklęte Dziecko e-book J. K. Rowling do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

AKT 1

Scena pierwsza i druga.
Scena pierwsza oraz druga opowiada historię, która została opisana w epilogu pt. Dziewiętnaście lat później z kilkoma małymi różnicami (pozmieniana jest kolejność wypowiadania kwestii przez konkretne postacie). Sceny dzieją się jednak także na stacji King's Cross, dokładnie na peronie 9¾, gdzie Harry Potter wraz z Ginny, Ronem i Hermioną odprowadzają swoje pociechy na pociąg do Hogwartu 1 września 2017 roku.

Scena trzecia
Albus Severus Potter wszedł wraz z Rose Granger-Weasley do pociągu. Dziewczyna od razu zaczęła się rozglądać za kimś, z kim mogłaby się poznać i zyskać nowe znajomości. Albus wybrał podróż ze Scorpiusem, synem Dracona Malfoya. Chłopcy złapali wspólny język i podobnie jak Harry i Ron zjadali wspólnie słodycze. Rose tymczasem wyszła – nie chciała utrzymywać kontaktu z synem szkolnego wroga swoich rodziców.

Scena czwarta – „przejścia"
Scena czwarta rozgrywa się w wielu miejscach, jest to tzw. «scena przejścia», którą autorzy określają jako „całkowicie magiczną". Albus trafił do Slytherinu ku zdziwieniu bardzo wielu ludzi, nie radził sobie z lekcjami ani także z quidditchem. Jego jedynym przyjacielem był Scorpius, a reszta uczniów szykanowała ich i szydziła. Albus zaczął w przeciwieństwie do ojca nienawidzić Hogwartu i innych uczniów. Rozpadła się jego znajomość z Rose, przed swoim trzecim rokiem spalił zgodę na wyjście do Hogsmeade. Albus czuje, że nie sprostał oczekiwań, jakie stawiało przed nim nazwisko – paradoksalnie zaczął wstydzić się, a nawet nie lubić swojego sławnego ojca. Również w scenie czwartej Draco poprosił Harry'ego, żeby zdementować plotki, jakoby Scorpius był synem Voldemorta – Harry jednak nie chciał się angażować. Wkrótce natomiast umarła Astoria Malfoy, a Scorpius poprosił Albusa, żeby przyszedł na pogrzeb. Cała scena jest wprowadzeniem w sytuację, jaką dostrzegamy w dalszej części sztuki.

Scena piąta
Harry, szef Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów rozmawiał z Hermioną, Minister Magii na temat zmieniacza czasu, który Harry znalazł u Teodora Notta. Hermiona przekazała Harry'emu informację na temat niepokojących zdarzeń, jakie mają miejsce w świecie czarodziejów. Harry aż rwał się do działania, do którego był przyzwyczajony, nienawidził papierkowej roboty w biurze. Przyjaciele poruszyli też temat rodzicielstwa. Hermiona stwierdziła, że możliwe, że to taki czas, w którym obaj wybrali: kariera czy dzieci.

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii