Harry Potter i Książę Półkrwi – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Harry Potter i Książę Półkrwi ebook

Harry Potter i Książę Półkrwi
J. K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-1-78110-412-5
Język: Polski
Data wydania: 20 lipca 2016
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

HARRY POTTER I KSIĄŻĘ PÓŁKRWI – OPIS EBOOKA

Szósta część Harrego Pottera serii pełnej magii i przygód młodego czarodzieja, który z każdym kolejnym wyzwaniem rośnie w siłę, a akcja odbywająca się w jego świecie jest jeszcze bardziej wciągająca. Śmierć Syriusza w Harry Potter i Zakon Feniksa i faktyczny powrót Czarnego Pana, wstrząsnęła chłopakiem, jaka będzie kontynuacja tego epizodu?

Harry spędzając wakacje dużo myślał o ostatnich zajściach, pewnego dnia pojawił się profesor Dumbledore, który przedyskutował z nim całą sytuację opowiedział mu o matce Voldemorta oraz o jego życiu w szkole jako Tom Riddle. Zabrał go także do nowego nauczyciela. Chłopak zrozumiał, że Slughorn jest ważną postacią i musi się do niego zbliżyć. Po powrocie do szkoły Harry skupił się na eliksirach co ułatwiła mu pewna książka oraz więzią z profesorem, aby uzyskać więcej informacji na temat sami wiecie kogo.

Na pewno nie będzie to łatwe, a utrudnia to jeden z uczniów Slytherin, który został marionetką Voldemorta. Zwolennik zamierza dokonać zamachu na profesora Dumbledora, a Potter próbuje go powstrzymać.

Harry Potter i Książę Półkrwi e-book J. K. Rowling do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

***
Woda była lodowata. Nasączone nią ubranie wzdęło się wokół niego, ciągnąc go w dół. Czerpiąc z wysiłkiem powietrze, przesycone zapachem soli i wodorostów, młócił rękami wodę, utkwiwszy wzrok w migoczącym światełku, niknącym już w czarnej gardzieli.
Szczelina wkrótce zamieniła się w ciemny tunel, który zapewne podczas przypływu całkowicie zapełniał się wodą. Oślizgłe ściany błyszczały jak mokra smoła w przesuwającym się do przodu świetle różdżki Dumbledore’a. Po kilkunastu metrach tunel skręcił w lewo i Harry zobaczył, że biegnie daleko w głąb klifu. Tunel był wąski; płynąc za Dumbledore’em, Harry muskał końcami palców szorstką, mokrą skałę.
A potem zobaczył, jak Dumbledore wychodzi z wody, a w świetle różdżki zabłysły jego srebrne włosy i ciemna peleryna. Kiedy dopłynął do tego miejsca, wyczuł pod nogami stopnie. Wspiął się po nich, ociekając wodą i dygocząc z zimna.
Dumbledore stał w wielkiej jaskini, obracając się powoli w miejscu z uniesioną wysoko różdżką i przyglądając się ścianom i sklepieniu.
— Tak, to tutaj — powiedział.
— Skąd pan wie? — zapytał szeptem Harry.
— Użyto tu czarów — odpowiedział krótko.
Harry nie był pewny, czy dreszcze, jakie czuł, wywołane były przejmującym zimnem czy świadomością ciążących na tym miejscu zaklęć. Patrzył, jak Dumbledore nadal obraca się powoli w miejscu, najwidoczniej widząc coś, czego Harry nie mógł zobaczyć.
— To dopiero przedsionek, coś w rodzaju sali wejściowej — powiedział Dumbledore po chwili. — Musimy dostać się do środka... Teraz musimy pokonać przeszkody stworzone przez Lorda Voldemorta, a nie przez naturę...
Podszedł do ściany jaskini i pogładził ją poczerniałymi palcami chorej ręki, mrucząc coś w dziwnym języku, którego Harry nie znał. Dwukrotnie obszedł jaskinię, obmacując skałę, tu i tam przystając, by dokładniej pogładzić jakieś miejsce, aż w końcu zatrzymał się z dłonią przyciśniętą do ściany.

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii