Harry Potter i Komnata Tajemnic – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Harry Potter i Komnata Tajemnic chomikuj

Harry Potter i Komnata Tajemnic
J. K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-17-8110-408-8
Język: Polski
Data wydania: 20 lipca 2016
Rozmiar pliku: 950 KB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC – OPIS EBOOKA

Harry Potter i Komnata Tajemnic to kolejna część Kamień Filozoficzny kultowej serii książek o magicznym świecie, w którym młody czarodziej stawia czoła niezwykłym przygodą wraz ze swoimi przyjaciółmi. Druga część to świetny dalszy ciąg cyklu tego magicznego świata i na pewno zabierze ze sobą wielu czytelników.

Harry wracając na wakacje do Dursleyów chętnie wróciłby z powrotem do szkoły, gdzie przeżył niemożliwie szczęśliwy czas. Czuł się tam jak w domu. Pewnego dnia znudzony już Harry doświadcza niespodziewanej wizyty skrzata, który ostrzega go przed powrotem do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz informuje, że wkrótce stanie się coś strasznego. Potter wywodzi się z niespotykanej odwagi i nie lęka się niebezpieczeństwa, które na niego czeka i wie, że sam musi się zmierzyć z jego siłami. Pierwszym trudem będzie zwalczenie nastawienia pozostałych rówieśników, którzy zmienią zdanie na jego temat. Wiąże się to z mową węży, którą włada. Trud sprawia mu także pogodzić obowiązki gry w Quidditcha. Przed paczką Harrego kolejna zagadka do rozwiązania i niejedna bitwa do stoczenia.

Harry Potter i Komnata Tajemnic e-book J. K. Rowling do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

ROZDZIAŁ PIERWSZY
 
Nie po raz pierwszy w domu przy Privet Drive numer cztery śniadanie przerwała awantura. Wczesnym rankiem pana Dursleya obudziło głośne bębnienie dochodzące z pokoju jego siostrzeńca Harry’ego.
- To już trzeci raz w tym tygodniu! - ryknął na niego poprzez stół. - Jeśli nie potrafisz zapanować nad tą sową, będziesz się musiał z nią pożegnać!
Harry jeszcze raz spróbował to wyjaśnić.
- Ona się nudzi. Lubi sobie polatać. Gdybym mógł ją wypuszczać w nocy...
- Czy ja wyglądam na głupca? - warknął wuj Vernon. Z krzaczastego wąsa zwisał mu kawałek smażonego jajka. - Dobrze wiem, co będzie, jak się ją wypuści.
I wymienił posępne spojrzenie ze swoją żoną Petunią.
Harry próbował coś odpowiedzieć, ale jego słowa zagłuszyło długie i głośne beknięcie ich syna Dudleya.
- Chcę więcej bekonu - oświadczył.
- Jest jeszcze trochę na patelni, syneczku - odpowiedziała ciotka Petunia, spoglądając tkliwie na swojego potężnego syna. - Najedz się dobrze, mój skarbie. Jedz, jedz, jeśli tylko masz ochotę... Tym szkolnym jedzeniem chyba się nie najesz...
- Ależ to nonsens, Petunio! Kiedy ja byłem w Smeltingu, nigdy nie chodziłem głodny - oświadczył stanowczo wuj Vernon. - Dudley na pewno dostaje tam tyle, ile zechce, prawda, synu?
Dudley, którego wielki zadek przelewał się przez kuchenne krzesło, wyszczerzył zęby i zwrócił się do Harry’ego.
- Podaj mi patelnię.
- Zapomniałeś magicznego słowa - odpowiedział ze złością Harry.
Skutek tego krótkiego zdania był piorunujący: Dudley zaczerpnął rozpaczliwie powietrza, jakby się dusił, i opadł na oparcie krzesła z łoskotem, który wstrząsnął całą kuchnią; pani Dursley wrzasnęła krótko i zakryła sobie usta dłońmi; pan Dursley zerwał się na nogi, a żyły na skroniach zaczęły mu szybko pulsować.

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii