Harry Potter i Kamień Filozoficzny – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Harry Potter i Kamień Filozoficzny mobi

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
J. K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-17-8110-398-2
Język: Polski
Data wydania: 20 lipca 2016
Rozmiar pliku: 810 KB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY – OPIS EBOOKA

Nieduży Harry Potter jako sierota przybywa do swoich krewniaków Dursleyów, którzy od tej pory staną się jego opiekunami. Nie ma u nich do przesady łasego żywota, jakie przyjdzie wieść małemu dziecku. Kuzynowie są wredni, ograniczają się na wszystkim, co miałoby znaleźć się w posiadaniu małego chłopaka, na miejsce do zamieszkania wyznaczają mu schowek pod schodami. Harry jest nieświadomy własnego wywodzenia się, nowa rodzina nie zdradza mu żadnych niuansów dotyczących jego poprzedniego bytu. Tym bardziej nie rozumie zagadkowych cudów rozgrywających się w koło niego. Jedynym detalem łączącym obecne życie, z tenże niepamiętnym jest enigmatyczna blizna, która chłopiec posiada na czole.

Jego istnienie ulega pełnej odmianie w dniu jedenastych urodzin, kiedy dogania list zapraszający do nauki w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zdumiony tą wzmianką Harry nie wyobraża sobie, dlaczego takie zaproszenie dostało się właśnie do niego. Wybierając się w niewiadome, ma nadzieję na odkrycie wszelkich sekretów związanych z jego wywodzeniem się i rodzicami, o których specjalizacji całkiem nie ma pojęcia oraz liczy na wspaniałą przygodę, która związana jest z Kamień Filozoficzny.

W tym odświeżonym a także najnowszym wydaniu przejść młodego czarodzieja, wspólnie z Harrym, odkryjecie obcy kraj pełen magii i niezapominanych odczuć. Spotkacie nowych przyjaciół, z którymi przywiązanie połączy Was na długoletni czas.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny e-book J. K. Rowling do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

Rozdział 1
Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemni­czym, bo po prostu nie wierzyli w takie bzdury.

Pan Dursley był dyrektorem firmy Grunnings produku­jącej świdry. Był to rosły, otyły mężczyzna pozbawiony szyi, za to wyposażony w wielkie wąsy. Natomiast pani Dursley była drobną blondynką i miała szyję dwukrotnie dłuższą od normalnej, co bardzo jej pomagało w życiu, ponieważ wię­kszość dnia spędzała na podglądaniu sąsiadów. Syn Dursleyów miał na imię Dudley, a rodzice uważali go za najwspanialszego chłopca na świecie.

Dursleyowie mieli wszystko, czego dusza zapragnie, ale mieli też swoją tajemnicę i nic nie budziło w nich większego przerażenia, jak myśl, że może zostać odkryta. Uważali, że znaleźliby się w sytuacji nie do zniesienia, gdyby ktoś do­wiedział się o istnieniu Potterów. Pani Potter była siostrą pani Dursley, ale nie widziały się od wielu lat. Prawdę mówiąc, pani Dursley udawała, że w ogóle nie ma siostry, ponieważ pani Potter i jej żałosny mąż byli ludźmi całkowi­cie innego rodzaju. Dursleyowie wzdrygali się na samą myśl, co by powiedzieli sąsiedzi, gdyby Potterowie pojawili się na ich ulicy. Oczywiście wiedzieli, że Potterowie też mają syn­ka, ale nigdy nie widzieli go na oczy i z całą pewnością nie chcieli go nigdy oglądać. Ten chłopiec był jeszcze jednym powodem, by Dursleyowie trzymali się jak najdalej od Potterów; nie życzyli sobie, by Dudley przebywał w towarzy­stwie takiego dziecka.

Kiedy Dursleyowie obudzili się rano w pewien nudny, szary wtorek, od którego zaczyna się nasza opowieść, w za­chmurzonym niebie nie było niczego, co by zapowiadało owe dziwne i tajemnicze rzeczy, które miały się wkrótce wydarzyć w całym kraju. Pan Dursley nucił coś pod nosem, zawiązując swój najnudniejszy krawat, a pani Dursley wy­rwała się na chwilę z domu na plotki, gdy tylko udało się jej wepchnąć wrzeszczącego Dudleya do dziecinnego krzesła na wysokich nogach.
Żadne z nich nie zauważyło wielkiej, brązowej sowy, która przeleciała za oknem.

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii