Harry Potter i Czara Ognia – eBook (PDF, EPUB, MOBI)

 
Harry Potter i Czara Ognia PDF

Harry Potter i Czara Ognia
J. K. Rowling

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-17-8110-410-1
Język: Polski
Data wydania: 20 lipca 2016
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak Wodny

HARRY POTTER I CZARA OGNIA – OPIS EBOOKA

Czwarta część Harrego Pottera to świetna kontynuacja poprzedniego ebooka Harry Potter i Więzień Azkabanu, tym razem młody czarodziej trafia w bardziej przerażający świat, który znacznie przyśpiesza nam tętna oraz wzbudza jeszcze większe zainteresowanie.

W tym roku przed Hogwartem Turniej Trójmagiczny, w którym biorą udział także czarodzieje z Bułgarii i Francji, według zasad w zawodach może wziąć jeden uczeń reprezentujący swoją szkołę. Wyboru dokonuje Czara Ognia, czyli bardzo potężny artefakt magiczny. Zwykle są to pełnoletni oraz bardzo utalentowani czarodzieje.

Okazuje się, że tym razem do turnieju trafi nie trzech, a czterech uczestników. Nadwyżkowo do wydarzenia trafił Harry Potter, nikt nie wie jak to się stało i dlaczego Czara dokonała takiego wyboru. Na pewno zwiastuje to kłopoty, które związane są z pogłoskami o powrocie Lorda Voldemorta. Przed Potterem nie byle jakie wyzywanie, na pewno najbardziej niebezpieczne z dotychczasowych przygód, czekają go ciężkie chwile oraz brak zrozumienia ze strony przyjaciół.

Harry Potter i Czara Ognia e-book J. K. Rowling do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

***
Mieszkańcy wioski Little Hangleton nadal nazywali go "Domem Riddle'ów", choć upłynęło już wiele lat, odkąd mieszkała w nim rodzina o tym nazwisku. Stał na wzgórzu ponad wioską. Część okien zabito deskami, w dachu ziały dziury, a na fasadzie rozplenił się bluszcz. Kiedyś piękny dwór, największy i najbardziej okazały budynek w całej okolicy – teraz był ponurą, opuszczoną ruiną.
Mieszkańcy Little Hangleton byli przekonani, że w tym starym domu straszy. Pół wieku temu wydarzyło się w nim coś dziwnego i strasznego, coś, o czym starsi lubili rozprawiać, kiedy już nie było o kim plotkować. Opowieść tę powtarzano tyle razy i w tak wielu domach, że nikt już nie był pewny, co naprawdę tam się wydarzyło. Każda wersja zaczynała się jednak w tym samym czasie i miejscu: pięćdziesiąt lat temu, pewnego letniego poranka, kiedy Dom Riddle'ów był jeszcze zadbany i zamieszkany. Tego ranka służąca weszła do salonu i zastała wszystkich troje Riddle'ów martwych.
Dziewczyna pobiegła z krzykiem do wioski i pobudziła tylu ludzi, ilu zdołała.
- Leżą tam z otwartymi szeroko oczami! Zimni jak lód! Nadal w strojach do kolacji!
Wezwano policję, a w całym Little Hangleton zawrzało. Wszyscy wychodzili ze skóry, żeby się czegoś dowiedzieć. Nikt nawet nie próbował udawać, że żałuje Riddle'ów, bo w wiosce nie darzono ich sympatią. Państwo Riddle'owie byli bogatymi, zarozumiałymi snobami, a ich dorosły syn, Tom, był jeszcze gorszy. Wszystkich obchodziła tylko tożsamość mordercy – było bowiem oczywiste, że troje zdrowych ludzi nie mogło umrzeć śmiercią naturalną w ciągu jednej nocy.
Tego wieczoru w miejscowej gospodzie Pod Wisielcem utarg był wyjątkowo wysoki: zeszła się tu cała wioska, by podyskutować o potrójnym morderstwie. Porzucenie wygodnych foteli przed kominkami zostało wynagrodzone, kiedy w gospodzie pojawiła się kucharka Riddle'ów, i w ciszy, która zapadła na jej widok, oznajmiła, że właśnie aresztowano Franka Bryce'a.
- Frank! – zawołało kilka osób. – To niemożliwe!

Author : Admin-Marenor

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Filozofii i Socjologii