Chłopiec z lasu – eBook (PDF,EPUB,MOBI)

 
chłopiec z lasu ebook pdf

Chłopiec z lasu
Harlan Coben

Wydawnictwo: Albatros
Tłumacz: Andrzej Szulc
ISBN: 978-83-8215-288-3
Język: Polski
Data wydania: 12 listopada 2020
Rozmiar pliku: 601 KB
Zabezpieczenie: Znak Wodny


Chłopiec z lasu – OPIS EBOOKA

Mężczyzna, którego przeszłości nikt nie zna, poszukuje zaginionej nieletniej dziewczyny.

Nowa książka autorstwa Harlana Cobena wielkiego mistrza niesamowitych zwrotów akcji.

Jest rok 1986, stan New Jersey. W Parku krajobrazowym Ramapo Mountain zostało znalezione dziecko. Było brudne ubrane w szmaty i zachowywało się jak dzikie zwierzę. Wydaję się, że chłopczyk rozumie angielski, aczkolwiek sam nic nie mówi. Z pewnością nikt nie zgłosił zaginięcia. Dlatego też nikt nie wie, kim jest chłopiec, jak długo sam przebywał w lesie oraz jak udało mu się przetrwać.

Minęło trzydzieści lat. Wilde, czyli ten mały chłopiec stara się żyć jak normalny człowiek, pomimo tego iż nigdy nie wytłumaczona jego przeszłości. Pewnego dnia dostał wiadomość o tajemniczym zaginięciu nastolatki. Dziwne jest to, że nikt się tym nie zainteresował, ani ojciec ani matka. Ale jedna osoba, która pojawiła się w przeszłości Wilde ma prośbę do niego. Chodzi o pomoc w odnalezieniu dziewczynki. Informacji o jej zaginięciu nie ma zbyt dużo. Jedyny trop jaki mają to ostatnie nękanie dziewczyny.

Ponieważ Wilde sam zawsze był samotny, postanawia pomóc w sprawie outsiderki. Aby rozwiązać zagadkę jej zniknięcia, będzie musiał powrócić do swojej przeszłości oraz do miejsca, gdzie władza utrzymuje sekrety. Takie, które są wstanie zagrozić milionom ludzi na ziemi.

Chłopiec z lasu e-book Harlan Coben do pobrania w formie elektronicznej książki (pdf, epub, mobi) Ebookland.pl

Pobierz eBook

FRAGMENT EBOOKA

Westville, New Jersey. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain, niedaleko Westville, natrafiono na żyjącego samotnie w lesie zarośniętego małego chłopca, którego wiek ocenia się na sześć do ośmiu lat. Co jeszcze bardziej zaskakujące, władze nie są w stanie ustalić jego tożsamości i nie wiedzą, jak długo tam przebywał.

„Jest niczym Mowgli z Księgi dżungli”, powiedział funkcjonariusz policji z Westville, Oren Carmichael.

Chłopca – który mówi i rozumie po angielsku, ale nie wie, jak się nazywa – dostrzegli jako pierwsi turyści z Clifton, Don i Leslie Katzowie. „Sprzątając po pikniku, usłyszeliśmy nagle szelest w zaroślach – opowiada pan Katz. – W pierwszej chwili przestraszyłem się, że to niedźwiedź, ale potem rzucił się do ucieczki i zobaczyliśmy go całkiem wyraźnie”.

Trzy godziny później wychudłego, obszarpanego chłopca odnaleźli w prowizorycznym obozowisku strażnicy parku i funkcjonariusze miejscowej policji. „Na tę chwilę nie wiemy, jak długo przebywał w lesie i jak się tam dostał – mówi komendant straży parku Ramapo Mountain, Tony Aurigemma. – Chłopiec nie pamięta rodziców ani żadnych dorosłych. Jesteśmy w kontakcie z innymi służbami, ale jak na razie nie mamy żadnych informacji o zaginionych dzieciach w podobnym wieku i o podobnym wyglądzie”.

W minionym roku wędrujący po parku turyści kilkakrotnie wspominali o „zdziczałym chłopcu” albo, jak to określali, „małym Tarzanie”, którego widzieli w lesie, lecz opowieści o nim uważano za element miejscowej legendy.

„Wygląda to tak, jakby ktoś go urodził i zostawił w leśnej głuszy”, mówi turysta z Morristown, James Mignone.

„To najdziwniejszy przypadek przetrwania na łonie natury, z jakim kiedykolwiek się zetknęliśmy – stwierdził komendant Aurigemma. – Nie wiemy, czy chłopak był tam przez kilka dni, kilka tygodni, miesięcy czy nawet lat”.

Osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji na temat chłopca, proszone są o kontakt z policją w Westville.

„Ktoś musi coś wiedzieć – mówi funkcjonariusz Carmichael. – Mały nie spadł tam przecież z nieba”

Zobacz także inne książki z kategorii Kryminał:
– Paprocany Paulina Świst
– Ekstradycja Remigiusz Mróz
– Ryzykowny wybór Emilia Szelest

Author : Admin-Heoth

Redaktor portalu eBookland.pl. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.